Asset Publisher
Ochrona ptaków dolin rzecznych - najlepsze praktyki
W najnowszym odcinku wideobloga „Punkt dla Przyrody” przenosimy się do wyjątkowego miejsca – Dolina Odry to jeden z najcenniejszych przyrodniczo obszarów w Polsce, gdzie życie wielu gatunków ptaków zależy od wrażliwych siedlisk nadrzecznych.
Bohaterem filmu jest Piotr Chara – przyrodnik i fotograf, który od lat z ogromnym zaangażowaniem dokumentuje i chroni rybitwy gniazdujące na odsłoniętych łachach rzecznych. Dzięki jego pracy i ścisłej współpracy z leśnikami udało się uratować tysiące piskląt oraz poprawić warunki lęgowe tych wyjątkowych ptaków.
To opowieść o pasji, wytrwałości i skutecznej ochronie przyrody, która powstaje dzięki ludziom naprawdę znającym naturę i działającym na jej rzecz każdego dnia.
Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kolejnego odcinka z serii „Naturalnie pomagamy!”
Wersja z audiodeskrypcją:
W ramach cyklu filmowego ”Naturalnie pomagamy!” rozmawiamy z ekspertami Punktu dla Przyrody o ważnych tematach dotyczących realizacji projektów przyrodniczych w ramach Funduszy Europejskich. Zapraszamy również beneficjentów Funduszy UE, aby podzielili się swoimi doświadczeniami w realizacji projektów.
Bezpłatne wsparcie w pozyskaniu dofinansowania, realizacji i rozliczania projektów z zakresu ochrony przyrody dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej – www.punktdlaprzyrody.lasy.gov.pl
#FunduszeUE

