Asset Publisher Asset Publisher

Wystawa „Dla ludzi, dla przyrody” w Uniejowie

Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych (CKPŚ) we współpracy z Termami Uniejów zorganizowało wystawę zdjęć poświęconą projektom realizowanym w ramach V Priorytetu POIiŚ.

Wystawę można było oglądać od 30 października do 14 listopada br. w Domu Pracy Twórczej przy Termach Uniejów, który stanowi artystyczne centrum miasta, często goszczące różnego typu wydarzenia kulturalne. Ekspozycja zatytułowana „Dla ludzi, dla przyrody" ilustrowała efekty projektów na rzecz ochrony przyrody wdrażanych i koordynowanych przez CKPŚ w całej Polsce. Fotografie, wykonane w dużej części przez beneficjentów tych projektów, dokumentują działania podejmowane w celu zachowania najcenniejszych krajowych okazów fauny i flory, jak również związane z budową lub modernizacją infrastruktury służącej ochronie zagrożonych gatunków i siedlisk.

Wszystkie prezentowane projekty są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wystawę jeszcze przed końcem tego roku będzie można ponownie obejrzeć w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.