Asset Publisher Asset Publisher

Kraków otwarty „Dla ludzi, dla przyrody”

Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych zaprasza do obejrzenia wystawy „Dla ludzi, dla przyrody”, której ekspozycja 25 maja br. rozpoczęła się Krakowie. Wystawę można zobaczyć w holu głównym Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Podchorążych 2.

Fotografie prezentujące efekty wybranych projektów na rzecz ochrony przyrody w całej Polsce zostały w większości wykonane przez beneficjentów: przedstawicieli organizacji pozarządowych, nadleśnictw czy parków narodowych. Wystawa dokumentuje ich działania i wysiłki mające na celu ochronę najrzadszych i zagrożonych okazów polskiej fauny i flory. Wiele z nich w ciekawy i nowoczesny sposób łączy ochronę przyrody z budową lub modernizacją infrastruktury dla turystów oraz popularyzacją wiedzy o otaczającym nas środowisku naturalnym.

Wszystkie przedsięwzięcia zostały współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ).

Ekspozycja zdjęć potrwa do 24 czerwca br.

Więcej informacji o projektach realizowanych w ramach V priorytetu POIiŚ można znaleźć w przewodniku „Szlakiem naturalnych zmian". Jego elektroniczna wersja jest dostępna na stronie:

www.ckps.lasy.gov.pl