Asset Publisher Asset Publisher

Beneficjenci V w Gorcach

Ponad 40 osób - przedstawicieli organizacji pozarządowych (WWF, OTOP), parków narodowych (Magurskiego, Babiogórskiego, Świętokrzyskiego, Gorczańskiego, Tatrzańskiego, Kampinoskiego), Nadleśnictw i instytucji naukowych - Beneficjentów V POIiŚ, już po raz drugi w tym roku wzięło udział w szkoleniu przygotowanym przez Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych. Temat spotkania: „Rozlicz, zamknij, promuj projekt - dobre praktyki w realizacji projektów przyrodniczych” nawiązywał do zagadnień zgłoszonych w trakcie realizacji projektów przez Beneficjentów.

- Mam nadzieję, że nasze dwudniowe spotkanie będzie doskonałą okazją do wymiany poglądów dotyczących realizowanych przez Państwa projektów – powiedział, otwierając szkolenie, Dyrektor Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych - Piotr Adamski. Zachęcam do aktywnego udziału w dyskusji na tematy poruszane w prezentacjach. Szczególnie do zadawania pytań, nawet tych najtrudniejszych – dodał Dyrektor.

W pierwszym dniu szkolenia uczestnicy zdobyli wiedzę w trzech obszarach: rozlicz, zamknij, promuj - rozliczenie końcowe, zamknięcie i trwałość projektu oraz obowiązki w zakresie informacji i promocji. Beneficjenci podczas prezentacji zapoznali się również z dobrymi praktykami w projektach realizowanych na terenie województwa małopolskiego. Swoimi doświadczeniami podzielili się koordynatorzy projektów z Gorczańskiego PN, Magurskiego PN, Babiogórskiego PN oraz z Fundacji WWF Polska.

W drugim dniu szkolenia, podczas pełnej niezapomnianych wrażeń wizyty studyjnej w Gorczańskim Parku Narodowym, uczestnicy w praktyce przekonali się, jak poprawnie
i z dobrym skutkiem można wykorzystać Fundusze Europejskie dla Ochrony Środowiska.

Najbliższe szkolenie dla Beneficjentów V Priorytetu POIiŚ odbędzie się w pierwszej połowie września w Międzyzdrojach, na które już dzisiaj zapraszam Państwa – poinformował na koniec Piotr Adamski, Dyrektor CKPŚ.

Szczegóły znajdą Państwo w zakładce V Priorytet POIiŚ na naszej stronie internetowej.

Szkolenia dla beneficjentów są współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Pomocy Technicznej Programu Operacyjnego Infrastruktura
i Środowisko.