Asset Publisher Asset Publisher

„Dla ludzi, dla przyrody” w Trzebini

Od początku wakacji trwa ekspozycja wystawy „Dla ludzi, dla przyrody” w Dworze Zieleniewskich w Trzebini przy ul. Piłsudskiego 47a. Ekspozycja zdjęć potrwa do 30 sierpnia br.

Zdjęcia prezentowane na wystawie ukazują efekty wybranych projektów na rzecz ochrony przyrody w całej Polsce. Fotografie zostały w większości wykonane przez beneficjentów: przedstawicieli organizacji pozarządowych, nadleśnictw czy parków narodowych. Wystawa dokumentuje ich działania i wysiłki mające na celu ochronę najrzadszych i zagrożonych okazów polskiej fauny i flory. Wiele z nich w ciekawy i nowoczesny sposób łączy ochronę przyrody z budową lub modernizacją infrastruktury dla turystów oraz popularyzacją wiedzy o otaczającym nas środowisku naturalnym.

Wszystkie przedsięwzięcia zostały współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ).

Natomiast już w niedzielę 9 sierpnia br. w parku przy Dworze Zieleniewskich odbędzie się koncert plenerowy, po którym organizatorzy zapraszają na oficjalny wernisaż wystawy. Szczegółowe informacje o koncercie można znaleźć tutaj: http://tck.trzebinia.pl/dwor-zieleniewskich/584-koncert-plenerowy.

Więcej informacji o projektach realizowanych w ramach V priorytetu POIiŚ można znaleźć w przewodniku „Szlakiem naturalnych zmian". Jego elektroniczna wersja jest dostępna na stronie: http://www.ckps.lasy.gov.pl/media/ckps/sznz/Default.html