Lista aktualności Lista aktualności

Spotkanie ws. dofinansowania działań w parkach narodowych

W dniu 8 marca 2017 r. w Warszawie odbyło się spotkanie poświęcone naborowi wniosków o dofinansowanie niektórych działań w parkach narodowych z funduszu leśnego w roku 2017. Uczestniczyli w nim dyrektorzy oraz pracownicy Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych i Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych, a także przedstawiciele wszystkich polskich parków narodowych.

Spotkanie otworzył Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, Pan dr inż. Konrad Tomaszewski, który podsumował dofinansowanie parków narodowych ze środków funduszu leśnego w roku 2016 i zaprosił do składania wniosków na rok 2017. Przedstawiciele CKPŚ zaprezentowali zasady prowadzenia naboru wniosków oraz zapoznali zebranych z działaniem elektronicznego systemu składania aplikacji. Na pytania pracowników parków narodowych, dotyczące głównie możliwości uzyskania środków na konkretne zadania, wynikające z lokalnych potrzeb, odpowiedzi udzielały Pani Jolanta Błasiak – Naczelnik Wydziału Ochrony Przyrody DGLP, Pani Magdalena Bukowska – Dyrektor CKPŚ oraz Pani Karolina Kawczyńska – Kierownik Zespołu ds. Parków Narodowych w CKPŚ.

Przedstawiciele CKPŚ zaprosili przedstawicieli parków narodowych na indywidualne konsultacje dotyczące przygotowywanych wniosków o dofinansowanie. Konsultacje te odbędą się w dniach 16, 17 i 20 marca 2017 r. w godzinach 8.00-16.00 w siedzibie CKPŚ.

Prezentacje pracowników CKPŚ ze spotkania znajdują się pod tym linkiem.