Aktualności Aktualności

Dni Otwarte Funduszy Europejskich z Lasami Państwowymi

W miniony weekend (12-13 maja) w Nadleśnictwach Celestynów oraz Rudy Raciborskie leśnicy zorganizowali pikniki edukacyjne w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE). Dziękujemy wszystkim gościom za wspólnie spędzony czas!

Mamy nadzieję, że i dla Was był to udany weekend oraz że poszerzyliście swoją wiedzę na temat projektów unijnych realizowanych przez Lasy Państwowe. Liczymy na to, że na pytania takie jak: co widać z dostrzegalni pożarowej?, jak ustala się stopień zagrożenia pożarowego? czy: co robią leśnicy, by lepiej gospodarować wodą w lesie? – znaleźliście odpowiedzi, a przy okazji dowiedzieliście się czegoś ciekawego o mniej znanych aspektach naszej pracy.

Cieszymy się, że dopisały zarówno pogoda, jak i frekwencja. Dziękujemy Wam także za aktywny udział w zorganizowanych konkursach i zabawach. Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci „znalazły łosia” w Celestynowie, a z Rud zabrały wspomnienia udziału w akcji przeciwpożarowej.

Pozdrawiamy Was gości bardzo gorąco i składamy podziękowania również wszystkim nadleśnictwom oraz instytucjom, które wzięły udział w organizacji DOFE 2018 za pomoc i wsparcie w przygotowaniu oraz przeprowadzeniu dodatkowych atrakcji.